Đurđevački gimnazijalci - izvrsni odvjetnički tim na državnoj smotri Simuliranih suđenja
Autor: Nevenka Lončar, 14. 3. 2018.

Drugu školsku godinu za redom „odvjetnički tim“ Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac sudjelovao je na državnoj smotri simuliranog suđenja u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje i ostvario je sjajne rezultate.

Odvjetnički tim“ Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac na državnoj smotri koja se održala 10.3.2018. na Općinskom sudu za Novi Zagreb u sudskom slučaju „Državno odvjetništvo protiv Andreje Rogan“ uspio je ostvariti dvije pobijede. Prvi tim, koji je predstavljao državno tužiteljstvo, činili su učenici: Veronika Golubić, Lana Rončević, Luka Patačko, Marta Rep i Karla Jug- Rogoz, a drugi tim, koji je predstavljao obranu optužene, činili su učenici: Franica Golubić, Gordana Šogorić, Adela Pavlović, Marija Ploskonka i Antonija Milinković.

Prvi tim se natjecao protiv Ekonomske i upravne škole iz Osijeka, a drugi tim protiv Srednje škole iz Buzeta. Simulirano suđenje je divno iskustvo za buduće studente prava i za one koje zanima kako se vode pravi sudski procesi. Također, vidjeli smo razliku između hrvatskog i američkog sudstva. Učenici su usvojili razne kompetencije i vještine; dokazivanje, argumentiranje, zaključivanje i sl. Djevojke su uložile puno truda i napora, no važna je bila i potpora profesora Miljenka Šestaka, ujedno i našeg mentora te ponajviše sudca Želimira Hrvatića. Iznimno smo zadovoljni rezultatima i nadamo se da će se smotra simuliranog suđenja održavati i sljedećih godina te da ćemo ostvariti još bolje rezultate.

Zahvaljujemo svima koji su nam bili pomoć i podrška te sudcima i sutkinjama koji su nam ovakvo nešto omogućili, uveli su nas u sam proces suđenja, a na kraju su nam podijelili pohvalnice i počastili nas ručkom i kolačima!

Potpis: „odvjetnički tim“