Hvalevrijedno u našoj školi
Autor: Jasna Horvat Vlahović, 17. 11. 2017.

Obilježavanje mjeseca borbe protiv ovisnosti od 15.11.do 15.12. i hvalevrijedne aktivnosti u školi

Postoje obaveze koje „moramo“ izvršavati, ali postoje aktivnosti koje pokrećemo, podržavamo, realiziramo i dozvolimo da one mijenjaju nas. U nastavku slijede neke realizirane aktivnosti učenika i nastavnika naše škole  te najava aktivnosti   koje su hvalevrijedne i obogaćuju svakodnevnicu našeg rada u školi.

„To je pitanje discipline“ rekao je mali princ. „Svako jutro, nakon što se umiješ i obučeš, moraš se brinuti o svojem planetu.“ Antoine de Saint- Exupery

• Od 15.11. do 15.12.- obilježavamo Mjesec borbe protiv  bolesti ovisnosti

U mjesecu borbe protiv ovisnosti provodit će se predavanja i radionice s ciljem afirmacije pozitivnih vrijednosti i jačanja samopoštovanja/ samopouzdanja učenika. Velik broj radionica provode učenici naše škole, članovi vršnjačke podrške POINT.

Na inicijativu Vijeća učenika i veliki angažman prof.Sabolić, u školi se već dva mjeseca provodi natjecanje u odbojci između svih razreda. Finale slijedi u slijedeća dva tjedna.

U mjesecu borbe protiv ovisnosti učenici i nastavnici će vježbati u sklopu programa „ Vježbom protiv ovisnosti“.

• Dana, 15.11.Učenici i nastavnici naše škole su sadili lavandu na ulazu u zgradu srednjih škola u okviru projekta Udruge Klahypo Klaster
  • U srijedu, 8.studenog, svi učenici Gimnazije dr.Ivana Kranjčeva prisustvovali su predstavi „Tri sestre“ u izvedbi Teatra ITD u sklopu projekta „ Ruksak pun kulture“. Suvremeni balet po motivima A. P. Čehova dramaturški je pripremila Ivana Djula, a režirala je  Natalija Manojlović.
  • Dana, 15.11.učenici i nastavnici, članovi Dramske grupe i Erasmus tima + IMAGINE, su snimili dvije radio emisije za emisije „5do 12 za odgoj“ i „Neki novi klinci“
  • U sklopu profesionalne orijentacije nastavljamo s projektom profesionalne orijentacije- susret sa studentima. Do sada su nam bili studentica Učiteljskog fakulteta Anita Topljak, studentica Kemijskog inženjerstva Katarina Sokač i studentica FF Osijek smjer psihologija, Veronika Kirin.
  • Predstavnici privatnih fakulteta VERN i ZŠEM predstavili su svoje studij i studijske programe zainteresiranim učenicima trećih i četvrtih razreda
  • Učenici naše škole sudjeluju u obilježavanju dana sjećanja na pad grada Vukovara paljenjem svijeća na trgu sv.Jurja i u ul.Grada Vukovara
  • Dana, 30.10. djelatnica CISOK-a, Ines Šarac je održala predavanje za maturante o izboru zanimanja - informacije o CISOK centru Koprivnica  i mogućnostima e-usmjeravanja. Dana, 27.studenoga zainteresirani učenici maturanti imaju individualno  psihologijsko testiranja koje vodi psihologica CISOK-a Martina Majić Peršin.
  • Rotary klub Koprivnica i ove godine dodjeljuje dvije Rotary stipendije za izvrsne učenike naše Gimnazije.
  • U sklopu ekoloških akcija započele su aktivnosti projekta Šafran
  • Najava nadolazećih aktivnosti:
  • Dana, 18.studenoga zainteresirani učenici i nastavnici odlaze u Zagreb u posjetu muzeju i kazalištu Komedija na predstavu Byron
  • Učenici 3b razreda  organiziraju  plesnjak u školi (Tema:90-te) u petak 24.11.u holu škole.
  • Predstavljanje Sveučilišnih studijskih programa na Hrvatskom vojnom učilištu „ Dr. Franjo Tuđman“. Dana 1.prosinca maturanti će saznati više informacija  o vojnom vođenju i upravljanju te o vojnom inženjerstvu.
  • Dana, 5.12.,obilježavanje Dana rudara- nastup Gimnazijskog djevojačkog zbora
  • Dana, 6.prosinca tradicionalno posjećujemo Osnovnu školu-područnu školu djece s teškoćama u razvoju povodom obilježavanja Sv.Nikole-posjeta i druženje.
  • Dana 8.prosinca u školi će biti predstavljanje projekta Udruge BLOK. Naša Gimnazija je partner u projektu pa će tijekom školske godine biti organizirane različite  aktivnosti koje će između ostalog imati cilj uređenje interijera školske zgrade.
  • Od 1.- 23.prosinca u svim razredima naše škole provodi se akcija „Tajni prijatelj“
  • Timovi učenika naše škole krenuli s pripremama za sudjeluje na natjecanju Junior Freshhh i Statistička olimpijada
  • Zainteresirani učenici iz svih razreda će sudjelovati na Međunarodnom natjecanju „Best in Deutsch“, dana 23.11. i „Best in English“, dana 30.11.
  • Dana, 21.prosinca učenici i nastavnici srednjih škola organiziraju pečenje kolača i zajedničko Adventsko druženje u holu škole
  • Dana, 21.prosinca, učenici članovi Dramske grupe izvode predstavu „Daleko na sjeveru“ u Domu kulture u večernjim satima