1.a i 1.b razred na jednodnevnom izletu u NP Brijuni
Autor: Irena Tišljar, 7. 6. 2017.

U subotu, 27. svibnja 2017. prvi razredi posjetili su znamenite dijelove Istre. Prvo odredište bila je Pula gdje smo razgledali pulsku Arenu koja predstavlja dragocjeni spomenik antičkog graditeljstva u Hrvatskoj. Od poznatijih znamenitosti vidjeli smo Zlatna vrata i Augustov hram. Drugo odredište našeg jednodnevnog izleta je bila Fažana gdje smo ručali i i kasnim poslijepodnevnim satima krenuli trajektom za Brijune.

Putujući trajektom uživali smo u prelijepom pogledu na brijunski akvatorij. Brijune smo razgledali vozeći se vlakićem kroz njihov poznati safari park. Tijekom vožnje vidjeli smo razne životinje i prelijepu, iskonsku prirodu. Posjetili smo galeriju, prirodoslovnu zbirku  i izložbu fotografija iz Titova života. Slobodno vrijeme neki učenici su iskoristili za posjet papgaja Kokija, starog 60 godina koji je prava brijunska atrakcija. Ostali učenici su provodili vrijeme uz obalu mora i brijunsku šetnicu. Izlet je bio pun predivnih iskustva i nadam se da će nam svima ostati u prelijepom sjećanju na zajedničke trenutke.

Martina Tišljar, 1.a