Đurđevačke gimnazijalke Lara, Laura i Paula PRVE u finalu Junior Freshhh natjecanja
Autor: Irena Tišljar, 30. 1. 2017.

INA je i ove godine organizirala srednjoškolsko natjecanje Junior Freshhh koje je ove godine privuklo gotovo 1.500 učenika. U petak, 27. siječnja 2017. je održano i finale natjecanja u kojem se pet timova borilo za pobjedu rješavanjem zadataka iz područja prirodnih znanosti.

Riječ je o trećem po redu Junior Freshhh natjecanju koje INA organizira s ciljem motiviranja mlađih generacija na prirodne i tehnološke znanosti, a ova su godine zabilježili i rekordan broj prijava. Nakon programa koji je uključivao prezentaciju o budućnosti naftne industrije koje su naše učenice Lara Jagić Domović, Laura Lončar i Paula Šiptar pripremile uz mentorstvo Irene Tišljar, prof. uslijedilo je rješavanje kviza znanja i serije zadataka iz prirodnih znanosti. Stručni žiri sastavljen od profesora iz različitih prirodnih područja donio je odluku da pobjedničkim proglase tim Stari paper iz Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva iz Đurđevca.

Križevački i đurđevački srednjoškolci ušli su u finale Junior Freshhh natjecanja među pet najboljih od čak 483 prijavljena tima.

Drugo mjesto pripalo je timu iz Krapine Hiti te h Krampušnicu, treće mjesto zauzeo je križevački tim Capa capa, četvrto krapinska Ažina dječica i peto mjesto Tihanini anđeli iz Križevaca.

Naš tim u Zagreb na finale uz mentoricu za područje biologije i kemije prof. Tišljar pratili su mentori Draga Tomašek, prof. fizike i Tomislav Sinjeri, prof. matematike.

Čestitke timu Stari paper te njihovim mentorima na izvrsnom uspjehu na natjecanju!

Slike pogledajte ovdje!