Obilježavanje Dana sjećanja na Holokaust
Autor: Dušanka Vergić, 25. 1. 2017.

Današnjim predavanjima gosta- predavača profesora Matije Mate Škerbića obilježili smo Dan sjećanja na Holokaust. Profesor je na zanimljiv način i uz prezentaciju odradio dvije teme: Od antičkog antijudaizma do modernog antisemitizma i Holokausta: Kako podučavati? i Suvremeno židovsko gledanje na Holokaust:Yad Vashem perspektiva.

Profesor je bio polaznik edukacije koju provodi Ministarstvo znanosti i obrazovanja   u suradnji s Međunarodnim centrom Yad Vashem u Jeruzalemu.

Predavanju je prisustvovalo četrdesetak učenika, a održano je u okviru projekata Šafran i IMAGINE Erasmus+  te povodom obilježavanja 27.siječnja, Međunarodnog dana sjećanja na Holokaust.

Zahvaljujemo predavaču što je odvojio svoje vrijeme i „potegnuo“ iz Varaždina da bi s nama podijelio znanja i iskustva koja je stekao u Jeruzalemu.