Gimnazijalke na Tulumu S(l)ova u OŠ Virje
Autor: Dušanka Vergić, 31. 10. 2016.

U petak, 28. listopada 2016. su učenice: Antonija Račan, Antonija Milinković i Miljana Banjac  sa svojom razrednicom Dušankom Vergić sudjelovale na noćnom čitateljskom susretu Tulum s(l)ova u OŠ Virje. Tema večeri je bila kratka priča i one su učenicima pročitale dvije  priče znanstvene fantastike.

Na druženje u Virje krenuli smo nakon večernjeg susreta u Gradskoj knjižnici Đurđevac sa autorima u sklopu Međunarodnog festivala Galovićeva jesen.  Bashir Sakhawarz (nagrađivani afganistanski pjesnik, romanopisac i kratkopričaš),  Petar Šulej (suvremeni slovački književnik), Primož Repar (slovenski pjesnik, filozof, prevoditelj, urednik i izdavač), Božidar Prosenjak (hrvatski književnik i novinar) ,  Darko Pernjak i  Antonija Mandić (ravnateljica Gradske knjižnice Đurđevac) su također bili gosti na Tulumu. Domaćini su nas lijepo ugostili, a posebno nas je oduševila atmosfera čitanja u mraku, te torta  i čaj. Zahvaljujemo knjižničarki Đurđici na pozivu i ravnateljici, nastavnicima i  učenicima na toplom prijemu.

Učenice 2.b razreda također sudjeluju na natječaju za najbolji selfie u knjižnici na temu: Što mi znači knjižnica? Čekamo proglašenje pobjednika koje će biti na Svečanoj proslavi Dana hrvatskih knjižnica 11.11. 2016. u Zagrebu i djevojkama želimo puno sreće.

Iščekujemo i ostale aktivnosti u obilježavanju Mjeseca hrvatske knjige-kviz, radionicu, čitanje …