Sara Ritonja treća na državnom natjecanju!
Autor: Irena Tišljar, 20. 3. 2016.

Učenica 3.a razreda Sara Ritonja osvojila je 3. mjesto na državnom natjecanju Opisujemo sustave koje je održano u petak, 18. ožujka 2016. u Gimnaziji Antuna Gustava Matoša Samobor. U konkurenciji 13 najboljih istraživačkih radova iz cijele Hrvatske,  Sara je nakon pismenog dijela ispita te izlaganja rada osvojila 3. mjesto. Rad na temu MOLEKULARNA GASTRONOMIJA izradila je pod mentorstvom profesorice biologije i kemije Irene Tišljar. U radu je istražen i opisan kompleksni sustav kulinarstva, kemije, biologije i fizike s umjetnošću koji kao skup odnosa i pojava izaziva fascinantne, nove okuse te daje inovativni izgled hrani. Učenica 3.a Laura Lončar osvojila je 7. mjesto predstavivši rad TEORIJA DETERMINISTIČKOG KAOSA za koji su svi prisutni pokazali veliki interes zbog zanimljive i pomalo neuobičajene teme. Učenica 3.b razreda Lorena Švaco je na istom natjecanju osvojila 12. mjesto. Predstavila je svoj istraživački rad ZAJEDNO PROTIV PUŠENJA koji je zbog aktualne tematike naišao na veliko zanimanje. Sve učenice i mentorica pohvaljene su zbog truda, inovativnosti u odabiru tema te kreativnosti pri istraživačkom radu.

Važno je napomenuti da je naša Laura Lončar istog dana (zbog preklapanja termina održavanja) pisala i ispit županijskog natjecanja iz biologije u Gimnaziji Antuna Gustava Matoša Samobor i osvojila odlično 7. mjesto u županiji.

Čestitamo Sari, Lauri i Loreni na ovom izuzetnom uspjehu.

Slike s natjecanja možete pogledati ovdje!