Poziv na Državno natjecanje Opisujemo sustave!
Autor: Irena Tišljar, 16. 3. 2016.

Natjecanje Opisujemo sustave potiče učenike na uočavanje, opisivanje i razumijevanje sustava koji su dio naše okoline. Pritom se primijenjuju znanja iz prirodoslovlja, tehničkih i društveno-humanističkih područja koja su zastupljena u redovitom školskom programu.
Samo natjecanje se provodi zbog opće korisnosti razumijevanja sustava te doprinosu daljnjeg razvijanja kreativnosti, intelektualnih i društvenih sposobnosti zainteresiranih učenika. Na ovogodišnje Državno natjecanje koje se sastoji od istraživačkog rada, pismenog i usmenog dijela ispita pozvane su učenice naše gimnazije Sara Ritonja koja će prezentirati rad "Molekularna gastronomija", Laura Lončar koja će pokazati rad "Teorija determinisičkog kaosa" i učenica Lorena Švaco s radom "Zajedno protiv pušenja".

Našim učenicama čestitamo na odličnim istraživačkim radovima za koje su dobile visoke ocjene od članova Povjerenstva te im želimo puno uspjeha na Državnom natjecanju!