Održano predavanje "Hrvatska iz zraka"
Autor: Nevenka Lončar, 11. 3. 2016.

Gospodin Davor Rostuhar je i u Gimnaziji dr. Ivana Kranjčeva u Đurđevcu održao jedno od najavljenih predavanja i inspirativnim fotografijama te opisom iskustava sa mnogobrojnih putovanja oduševio učenike i profesore svojom filozofijom življenja, poznavanjem mnogih svjetskih naroda i kultura o kojima rijetko čujemo iz medija.

Sa MZOS-om, kao glavnim partnerima projekta, dogovoreno je postavljanje izložbe „Hrvatska iz zraka“ u 160 srednjih škola na području Sjeverozapadne Hrvatske, pa je tako i naša škola ušla u taj izbor .Izložba je sastavljena od 30 fotografija na plakatima dimenzija 96x64 cm, uz popratne edukativne tekstove.
Plakati imaju veliku edukativnu vrijednost u području geografije, povijesti, razvoja, kulture te u pogledu promicanja važnosti zaštite prirodnih i kulturnih vrijednosti.
Edukativni tekstovi koji upotpunjuju fotografije posebno su osmišljeni da zainteresiraju učenike, lako se usvajaju sve informacije koje se na taj način prenose, te pomažu kod daljnje prezentacije znanja.

Izložba osim tradicionalnog, pruža mogućnosti učenja multimedijalnim pristupom te potiče i razvija vizualno izražavanje koje je dominantno u današnjem globalnom okruženju.

Unošenjem kreativnosti u nastavu, učenike se potiče na smisleno, odnosno učenje sa razumijevanjem.

KEK je pripremio vrhunski edukativni sadržaj u području izvaninstitucionalnog odgoja i obrazovanja mladih u Srednjim školama – Izložbu edukativnih plakata “Hrvatska iz zraka”. Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta je prepoznalo vrijednost i odobrilo bespovratna sredstva za dio troškova organizacije i realizacije projekta.

Autor fotografija i Predsjednik KEK-a, Davor Rostuhar, u 60 odabranih srednjih škola održava ovih dana predavanje o samom projektu i njegovom nastajanju te o nužnosti zaštite prirodne i kulturne baštine.