Održana 3. radionica programiranja i robotike
Autor: Tomislav Ostojić, 5. 3. 2016.

U sklopu vannastavne aktivnosti programiranja i robotike održana je treća radionica u kojoj smo se više posvetili mehanici (ovog puta nismo radili semafor :)) i to konkretnije servo motoru.

Učenici su dobili zadatak upravljanje sa servom motorom putme potenciometra, kako bismo to mogli provo smo se morali upoznati sa servo motorom i s njegovim manama i prednostima, onda osmisliti program i konačno spojiti i testirati, dodatno smo trebali promjeniti krajnje točke rotacije serva (npr. s 0°-180° na 40°-140°). Ovom viježbom smo napravili prvi korak do našeg prvog robota. Za domaći zadatak učenici su dobili da isprobaju steper motor.

Učenici su i ovaj put pokazali iznimnu motiviranos prema radu i novim znanjima, te su pokazali zavidnu kreativnost, nadam se da će nas to pratiti do završetka naših proljetnih radionica programiranja i robotike.

Keep calm and make bots!!!