Održana 2. radionica iz programiranja i robotike
Autor: Tomislav Ostojić, 27. 2. 2016.

Već duže vrijeme u našoj školi se pokazuju razni pristupi znanostima, od ekologije, fizikalnih pokusa i pristupa matematici na malo drugačiji način. Ove godine došlo je i vrijeme za informatiku, pa sam uspio, uz donacij g. Bakića u projektu Croatian Makers, na koju me je uputio g. Mujić, nabaviti 10 paketa arduino robota.

Danas je održana 2. radionica na kojoj smo se upoznali s lcd displayom i njegovom kombiniranom uporabo, a ovoga puta su podjeljeni roboti učenicima doma kako bi napravili i domaće zadaće.

Reakcije na radionicu su izvrsne i nadam se da će entuzijazam ostati na visokoj razini kakav nas je pratio i do sada pa sve do zadnje radionice u ovom cilkusu.

Keep Calm and Make Robots!