Obilježen Svjetski dan ekologije u sklopu eko projekta "Održivi razvoj"
Autor: Irena Tišljar, 23. 2. 2016.

Naša gimnazija već nekoliko godina zaredom sudjeluje u akcijama Zelene čistke. Ove godine u sklopu eko projekta "Održivi razvoj" odlučili smo aktivno obilježiti važnije ekološke datume. Radom u prirodi obilježili smo Svjetski dan ekologije koji se obilježava svakog 22. veljače, najavili događanja za Dan ružičastih majica te proslavili nekoliko rođendana...

Nakon čišćenja školskog okoliša i uočavanja prvog cvijeća oko škole sudjelovali smo u radionicama povodom Svjetskog dana ekologije. Proučavali smo zašto je Đurđevac zdravi grad,  koja je važnost ekologije u svakodnevnom životu i zašto je ekologija bitna u svim životnim sferama.
Učili smo kroz istraživački i iskustveni rad, proučavajući i razmatrajući primjere iz naše okoline.

Slike pogledajte na slijedećem linku:

Svjetski dan ekologije

Fotogalerija