Đurđevačke gimnazijalke pete u finalu Junior Freshhh natjecanja
Autor: Irena Tišljar, 27. 1. 2016.

U petak 22. siječnja 2016. godine u Zagrebu u zgradi INE, održano je finale Junior Freshhh natjecanja. Nakon online natjecanja na koje se prijavilo 417 tročlanih timova đurđevački tim naziva U3 pozvan je u finale. Naše predstavnice Sara Kučinić, Lana Rončević i Klara Severić bile su najmlađe natjecateljice i u finalu su osvojile peto mjesto. Naš tim je osvojio specijalnu nagradu publike za najbolju prezentaciju škole, vlastitih interesa u prirodnim znanostima te važnosti očuvanja i pročišćavanja otpadnih voda.

Učenice su kao najmlađe natjecateljice među ostalim timovima maturanata pokazale iznimne komunikacijske vještine, sigurnost i borbenost prilikom rješavanja problema i zadataka.

Prije samog natjecanja učenice su proučavale tematiku važnosti prerade otpadnih voda uz praktični rad na đurđevačkom pročistaču koji su prezentirale na natjecanju. Pokazale su veliki entuzijazam, znanje i želju za napretkom.

Pokazanim znanjem i sigurnošću u nastupu pred mnogobrojnim uzvanicima pozvanima na praćenje finala koje je ove godine išlo live stream osvojile su simpatije i dobile pohvale od publike i članova žirija.

Trebamo napomenuti da je razlika između timova prilikom rangiranja bila vrlo mala pa se od naših učenice kao najmlađih finalistica puno očekuje idućih školskih godina.

Čestitamo na izvrsnom uspjehu!

Slike S natjecanja potražite na slijedećim linkovima:

Junior freshhh

Finale Junior Freshhh-video natjecanja