Profesionalno usmjeravanje
Autor: Jasna Horvat Vlahović, 26. 11. 2015.

Učenicima predstavljen CISOK, Hrvatsko vojno učilište, veleučilište VERN, ZŠEM...                                                                       „ Znanje je moć“

Profesionalno usmjeravanje je skup različitih aktivnosti koje pojedincima pomažu osvijestiti vlastite mogućnosti, kompetencije i interese kako bi lakše donijeli odluku o obrazovanju, osposobljavanju i zapošljavanju te tako upravljali vlastitom profesionalnom karijerom.

Kako bi naši maturanti prikupili što više informacija  o različitim studijima i načinu dolaska do informacija te naučili prikupljati, analizirati i organizirati informacije o sebi u školi se provode različiti načini profesionalnog usmjeravanja.

Gđa.  Martina Majić, psihologinja CISOK-a ( Centra za informiranje i savjetovanje o karijeri) Koprivnica, upoznala je maturante s radom i uslugama CISOK-a te na koji način prikupljati, analizirati i organizirati informacije o sebi s ciljem  donošenja  što bolje odluku o vlastitoj karijeri. Za sve zainteresirane maturante psihologinja će u našoj školi, 3. 12.(četvrtak)  provesti testiranje, a nakon obrade rezultata i individualno profesionalno usmjeravanje. Učenicima je predstavljeno i e-usmjeravanje.

Dana, 19.11. u prostoru srednjih škola održano je predstavljanje Hrvatskog vojnog učilišta

„Dr. Franjo Tuđman“. Zainteresirani učenici su upoznati sa sveučilišnim studijskim programima na HVU i na koji način su akademski sadržaji studijskih programa povezani s programima vojne obuke. Koje su pogodnosti, ali i koje su obaveze tijekom i nakon studiranja predstavili su bojnik Zdravko Lovašen, vojni pilot Matija Huđek i Zvonko Jagušić, voditelj ureda za obranu u Križevcima.

Zainteresirani učenici mogu sve informacije dobiti na web stranici www.vojni.unizg.hr

Dana, 20.11. učenicima su se  predstavili i privatni fakulteti „Veleučilište VERN“ i ZŠEM (Zagrebačka škola ekonomije i managementa). Učenici su imali prilike čuti od studenata  kako je studirati na navedenim fakultetima, koje su prednosti pojedinog fakulteta, koje smjerove nude, kako je koncipiran  način studiranja, koje su  mogućnosti stipendiranja, razmjene, prakse tijekom školovanja, a i kolika je cijena godine na pojedinom fakultetu.