Važnost pravilne prehrane i hrana kao lijek
Autor: Irena Tišljar, 20. 10. 2015.

U petak, 9.10.2015. u sklopu Tjedna cjeloživotnog učenja profesorica biologije i kemije Irena Tišljar održala je predavanje "Važnost pravilne prehrane i hrana kao lijek". Kroz predavanje smo se upoznali s danas jako raširenim pojmom pravilne prehrane pomoću definicije Svjetske zdravstvene organizacije i piramidama pravilne prehrane.
Dotaknuli smo važnosti ugljikohidrata, masti, proteina, vode, minerala i vitamina za zdravlje te naveli najvažnije izvore navedenih tvari.
Poseban naglasak bio je na važnosti pravilne prehrane u školskoj dobi uz usporedbu današnje prehrane i prehrane starih Podravaca.