Radost volontiranja
Autor: Jasna Horvat Vlahović, 30. 9. 2015.

Dana, 25 rujna, u sklopu obilježavanja  9.Tjedna cjeloživotnog učenja Koprivničko-križevačke županije u prostoru srednjih škola  održano je predstavljanje Udruge volontera "Ruka u ruci" svim zainteresiranim učenicima škole.

Članovi Udruge su učenici srednjoškolskog uzrasta- učenici Gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva i Strukovne škole Đurđevac. Ovo je bila prilika da bivši i sadašnji volonteri upoznaju  zainteresirane učenike s radošću voloniranja.

Udruga volontera „ Ruka u ruci“ je osnovana 2010.god. Članice Udruge Petra Sobota (predsjednica Udruge), Melita Franičević i Jasna Horvat Vlahović predstavile su učenicima  rad Udruge od samih početaka. Pojasnile su što je to volontiranje, zašto uopće volontirati, na koji način i gdje se može volontirati u Đurđevcu.

Volonterke Stela Mihaldinec, Silvija Jelušić i Veronika Zglavnik prenijele su svoja iskustva volontiranja u gradskoj knjižnici, Udruzi Mali princ i  staračkom domu. Istaknule su tradicionalno pečenje kolača - volonteri , učenici koji se školuju za pomoćne kuhare i osmaši iz OŠ djece s teškoćama u razvoju (Bazijančeva). Kolače učenici nose u starački dom. Ovo je ujedno i primjer dobre suradnje različitih ustanova. Posebno su ih se dojmile edukacije u sklopu projekta „Zajedno jači“ čiji je nositelj na našem području Udruga Mali princ, a suradničke organizacije Udruga volontera i Gimnazija.

Slike se nalaze u foto-galeriji