Poziv na svečanu dodjelu priznanja na državno natjecanje iz njemačkog jezika - nagrada za Seline Stankir, 2. b
Autor: Tomislav Ostojić, 13. 4. 2015.

Seline Stankir, učenica 2.b razreda je na Natjecanju iz njemačkog jezika za učenike povratnike osvojila prvo mjesto u Hrvatskoj za srednje škole u organizaciji ZfA – Deutsche Auslandsschularbeit International i Agencije za odgoj i obrazovanje.

Tema natjecanja je bila: „ Heimat!- Heimaten!?“

Zajedno sa svojom mentoricom Lelijom Štauber, prof. pozvana je u Šibenik u vrijeme održavanja državne razine natjecanja u znanju njemačkog jezika od 21. – 23. travnja 2015. Učenica će na svečanosti dodjele priznanja prikazati svoj uradak – esej i prezentaciju, kojim je pobijedila na ovome natjecanju.

U eseju je pisala o zavičaju koji za svakog čovjeka ponaosob ima svoje značenje. Zavičaj je posebno mjesto i za mlade povratnike koje nazivaju i remigrantima. Sociologinja Ruth Krčmarova kaže o tome: „Oni uzimaju iz svake kulture ponešto i stvaraju iz toga svoj vlastiti identitet. To im omogućava sigurno kroćenje objema kulturama, a da pri tom ni jednoj od njih ne daju prednost. Oni mogu istovremeno imati vlastitu kulturu na određenoj distanci od ta oba svijeta!“

Srdačne čestitke Seline Stankir na ovom izvanrednom uspjehu!