Večer čokolade
Autor: Irena Tišljar, 8. 2. 2015.

U petak, 06. veljače 2015. u večernjim satima održana je "Večer čokolade" kao dio ekoprojekta "Održivi razvoj". Zajedničkim radom, osmišljavanjem aktivnosti i podjelom odgovornosti te poticanjem na kritičko mišljenje i postavljanje analitičkih pitanja vezanih uz tematiku čokolade, povezali smo nekoliko bitnih osnova u Odgoju i obrazovanju za održivi razvoj a to su: učiti činiti, učiti učiti, učiti biti te učiti činiti i raditi zajedno.
Okupljenima je prikazana prezentacija o povijesti čokolade i njezinim svojstvima na organizam...Prezentacije su osmislile i održale Dora Šandrovčan i Andreja Spitek koja će istoimenu poslasticu predstaviti u istraživačkom radu za potrebe natjecanja "Opisujemo sustave".

Dora Trogrlić krasnoslovila je stihove iz pjesama koje su inspirirane čokoladom...Učenici 1.b razreda pomogli su u osmišljavanju "Slatke gimnazijske zbirke kolača" s receptima za čokoladne kolače dok su učenice 1.b, 2.a i 2.b radile domaću čokoladu s okusom mente, kave, naranče, čokoladu s lješnjacima, keksima i voćem... Ipak, najslađi dio ostavili smo za kraj... Senzorske analize domaće čokolade i kolača najviše su razveselile sve prisutne...jer dokazali smo na jednostavan način da timski rad, zajedništvo i čokolada uveseljavaju...
HVALA SVIMA NA ODLIČNIM KOLAČIMA i timskom radu bez kojeg naša "Večer čokolade" ne bi bila uspješna.

Fotografije s večer čokolade pogledajte ovdje!