"Plastičnim čepovima do skupih lijekova"-poziv za uključenje u cjelogodišnju akciju!
Autor: Irena Tišljar, 21. 9. 2023.

Nastavljamo s odvajanjem i sakupljanjem plastičnih čepova kao dio jesenske akcije Zelene čistke povodom Svjetskog dana čišćenja okoliša. Zelena čistka ne treba biti percipirana samo kao akcija čišćenja, već treba biti rezultat cjelogodišnjih aktivnosti s kojima se nastoji kroz druge aktivnosti i programe educirati građane o važnosti zaštite okoliša i održivog razvoja. Zahvaljujemo učenicima, nastavnicima i svim djelatnicima đurđevačke gimnazije i Strukovne škole Đurđevac na donaciji čepova i njihovom zbrinjavanju.

Nastavnica biologije i kemije Irena Tišljar, prof. čepove je predala voditeljici Male lige protiv raka virovske osnovne škole Nataši Sušanj, prof. koja će čepove dopremiti Udruzi oboljelih od leukemije i limfoma iz Čakovca.

Sve ostale potičemo da se uključe u akciju sakupljanja plastičnih čepova koje mogu odložiti u spremnik u đurđevačkoj gimnaziji.