EUROPSKI TJEDAN MOBILNOSTI
Autor: Irena Tišljar, 22. 9. 2023.

EUROPSKI TJEDAN MOBILNOSTI održava se svake godine od 16. do 22. rujna. Ova europska inicijativa potiče male i velike gradove na uvođenje i promicanje održivih prijevoznih sredstava i pozivanje ljudi da iskušaju alternative vožnji automobilom. Ovogodišnja tema obilježavanja Europskog tjedna mobilnosti odnosi se na uštedu goriva i energije općenito te će se provoditi pod sloganom „Krećimo se kvalitetnije - štedimo energiju!“. Cilj je potaknuti građane da pješačenjem, bicikliranjem i korištenjem alternativnih transportnih rješenja utječu na smanjenje potrošnje energije, smanjenje zagađenja okoliša ali i poboljšanje životnih uvjeta i zdravlje.

Učenici 1.b razreda naše Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva te 3 razreda Strukovne škole, sa svojim nastavnicima Tjelesne i zdravstvene kulture prošetali gradom. Kod utvrde Stari grad su odradili vježbe opuštanja te nastavili šetnjom do škole.