Zelena čistka
Autor: Irena Tišljar, 18. 9. 2023.

U ponedjeljak, 18.9.2023. vrijedni učenici 2.a razreda i njihova nastavnica Irena Tišljar, prof. sudjelovali su u jesenskoj akciji Zelene čistke povodom Svjetskog dana čišćenja okoliša s ciljem podizanja ekopismenosti i važnosti očuvanja čistog okoliša za zdravlje i održivi razvoj. World cleanup day i Zelena čistka su ekološki volonterski projekti u Hrvatskoj koji su dio globalnog pokreta Let's do it! Ovaj pokret okuplja aktivne građane i organizacije u jednodnevnoj akciji čišćenja okoliša. U akcijama Zelene čistke za bolju i zeleniju budućnost bez otpada aktivno sudjelujemo od 2013.- te godine čisteći okoliš oko naše škole.

Akciju provodimo zajedno s učenicima i nastavnicima Strukovne škole Đurdevac.
Zelenom čistkom osviještavamo važnost primarnog odvajanja otpada, podižemo svijest o stvaranju i odlaganju otpada te o važnosti očuvanja prirode, okoliša i planete Zemlje kao zajedničkog dobra. Iskustveno učenje, volontiranje i rad u timu uz zabavu i dobre rezultate, a za dobrobit cjelokupne zajednice korak su prema zdravijoj i boljoj budućnosti.