Hrvatski olimpijski dan
Autor: Irena Tišljar, 18. 9. 2023.

U mjesecu rujnu obilježava se Hrvatski olimpijski dan, općeprihvaćena manifestacija koja promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću. Hrvatski olimpijski dan je projekt proslave sporta i olimpizma diljem Hrvatske, a ima tri cilja:
1. masovnije uključivanje građana u razne oblike sportskih aktivnosti i podizanje svijesti o važnosti redovnog bavljenja tjelesnim aktivnostima
2. razvijanje svijesti o ulozi sporta u službi društva
3. edukacija mladih o olimpijskom pokretu i njegovom značaju u svijetu.

Vanjska poveznica ove tradicionalne manifestacije proslave olimpizma je bijela majica “zastava prijateljstva“. Naime, bijela podloga olimpijske zastave na kojoj je ucrtano pet krugova danas je općeprihvaćen olimpijski simbol univerzalnog fair playa, prijateljstva i mira. Učenici naše gimnazije sudjelovali su u utrci na 400m koju je organizirala Zajednica sportskih udruga grada Đurđevca te tradicionalnom šetnjom svih učenika i nastavnika naše škole po centru Đurđevca.