Izvrsni na županijskim natjecanjima - pozvani na državna natjecanja
Autor: Nevenka Lončar, 24. 3. 2018.

Đurđevački gimnazijalci u vrhu su županijskih rezultata na natjecanjima na koja su se plasirali nakon školskih iz gotovo svih nastavnih predmeta.Osvojili su prvo, drugo ili treće mjesto na županijskim natjecanjima, a prvaci su pozvani na državna natjecanja iz njemačkog jezika, geografije te na državnu smotru LiDraNo 2018. i državno natjecanje Opisujemo sustave.

Natjecanja znače uložiti poseban napor, dodatne sate vježbanja i učenje unaprijed gradiva iz nastavnih predmeta. Za učenike je svako natjecanje dodatni stres, a za mentore dodatni rad. Stoga čestitke i dobre želje za sve uspjehe koje su naši učenici pokazali u znanju. Time su proslavili našu školu u lokalnoj zajednici i šire na državnoj razini. To ujedno znači da nisu potvrdili samo osobnu promociju već su promovirali i kvalitetu rada Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac.

Luka Rogoz, učenik prvog razreda Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac je na čak tri županijska natjecanja pokazao izvrsno znanje i to iz matematike, geografije i fizike. Priprema se za državno natjecanje iz geografije, koje će se održati od 23. do 25. travnja 2018. u Vukovaru, a čestitke i podrška kolega iz razreda, profesora i ponosnih roditelja potiču ga da se još više priprema. I ovom prilikom čestitam u ime svih nas na dosadašnjem trudu i postignutom uspjehu. (prate ga mentori: Josip Horvat iz geografije, Katarina Janči iz matematike i Draga Tomašek, Ranko Dorčec iz fizike).

Ena Halaček, učenica prvog razreda Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac već  se je vratila s Državne smotre LiDraNo 2018. koja je održana u Primoštenu od 22.do 24. ožujka. Predstavila se svojim literarnim radom na temu Ples Šećerne vile u tri čina.( prati je mentorica Mirela Kožar).

U ponedjeljak 26. ožujka 2018. putuje Adnan Sefer, učenik drugog razreda Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac na državno Natjecanje iz njemačkog jezika u Vidovec. Visokim rezultatom na županijskom Natjecanju iz njemačkog jezika zaslužio je poziv na državno natjecanje. Ispraćamo ga s dobrim željama za što bolji plasman. (prati ga mentorica Silvija Domović).

Pohvale i čestitke idu i svim ostalim učenicama i učenicima koji su ostvarili izvrsne rezultate: Adela Pavlović i David Islam su predloženi za Državnu smotru LiDraNo iz dramsko-scenskog izraza (prati ih mentorica Ana Huzjak).

Iz matematike su drugo mjesto osvojili Lea Vršić, 1. razred i Josipa Kadežabek, 2. razred, a treće mjesto su osvojili Klara Severić 4. razred i Jurica Kanić 2. razred. (prati ih mentor Tomislav Sinjeri)

Na županijskom Natjecanju iz informatike prvo mjesto osvojio je Adrijan Topolovčan,3. razred, a u paru  sa Vedranom Štimcem, 4. razred, osvojili su 5. mjesto. ( prati ih mentor Tomislav Ostojić).

Na županijskom Natjecanju iz engleskog jezika dobro su se plasirali Glorija Pavlović, 2. razred i David Islam, 4. razred (prati ih mentorica Ljiljana Plazek Bogojević)

Na županijskom Natjecanju iz njemačkog jezika nastupila je i Emilija Kremer ( mentorica Lelija Štauber) .

Na županijskom Natjecanju iz fizike, još se natjecala i Lea Vršić, 1. razred i osvojila 4. mjesto.(mentori: Draga Tomašek i Ranko Dorčec).

Na županijskom Natjecanju iz povijesti prvo mjesto je osvojila Arijana Jaković, 1. razred, drugo mjesto Nikola Tišljar, 3. razred, treće mjesto Marko Matkov, 2. razred i 3. mjesto Luka Patačko, 3. razred te 4. mjesto Marko Štefanić, 4. razred  ( pratio ih je mentor Zdravko Leščan)

Na županijskom Natjecanju iz hrvatskog jezika dobro su se plasirale Arijana Jaković i Lea Vršić, učenice prvog razreda (pratila ih je mentorica Mirela Kožar).

Na županijskom Natjecanju iz latinskog jezika Ivana Remetović, 2. razred osvojila je četvrto mjesto. (pratila ju je mentorica Danijela Feliks)

Na međužupanijskom natjecanju iz logike u Varaždinu dobar rezultat je ostvarila Tena Picek. 3. razred, a iz filozofije su se natjecali Ivan Miletić, Paula Mirović, Sara Rončević, Veronika Golubić i Karla Jug Rogoz, učenice/i četvrtog razreda ( pratio ih je mentor Miljenko Šestak)

Na županijskom Natjecanju iz kemije Nino Lončar, 1. razred osvojio je drugo mjesto, a Tina Ferenčić, 1. razred i Luka Gregurek, 4. razred osvojili su šesto mjesto. (pratila ih je mentorica Zvjezdana Smes)

Na županijskom natjecanju iz biologije drugo mjesto je osvojila Lucija Rasinec, 3. razred, a četvrto mjesto Viktor Šalamon, 2. razred, te osmo mjesto Ena Rončević, 3. razred. (pratila ih mentorica Irena Tišljar)