Centar izvrsnosti Koprivničko-križevačke županije - ĐURĐEVAC

Osnivač: Koprivničko-križevačka županija
Nositelj: Gimnazija dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac

Centar izvrsnosti djeluje na dvije razine: osnovna škola (5. - 8. razred) i srednja škola

Predavači:

učionica 23
Centar izvrsnosti - Vijesti
Početak rada Centra izvrsnosti Koprivničko-križevačke županije - Đurđevac
Autor: Tomislav Ostojić, 15. 2. 2020.

Dana 15. veljače 2020. godine počeo je s radom Centar izvrsnosti Koprivničko-križevačke županije - Đurđevac čiji je nositelj naša Gimnazija dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac. Centar izvrsnosti počeo je s predavanjima već u 8h.

Glavna zadaća centra je povećanje zainteresiranosti učenika za znanstvena područja s naglaskom na STEM područje. Osnivača Koprivničko-križevačka županija s ovim centrom želi omogućiti što većem broju učenika pristup znanstvenim metodama rada i povećati bazu učenika koji pohađaju ta usmjerenja na akademskoj razini. Centar izvrsnosti je potpuno besplatan i nastava se odvija na radioničkoj razini te omogućava individualni pristup učenicima, a terenski rad osim što omogućava bolje upoznavanje učeničkog okruženja pokazuje primjenu znanosti na terenu i u konkretnoj primjeni.

Centar izvrsnosti je zamišljen u dvije cijeline: osnovnoškolska i srednjoškolska, a predmeti koji se mogu (za sada) proučavati su: biologija, fizika, kemija i matematika.

Očekivani rezultati bi trebali se pokazati kroz narednih 5-10 godina kao povećanje uspješnosti na natjecanjima iz STEM područja, ali veći odlazak učenika na studij tih predmeta.