Aktivi
Iskustva učenica koje su boravile i školovale se u inozemstvu!
Autor: Ljiljana Bogojević Plazek, 25. 10. 2010.

U sklopu aktivnosti Stručnog vijeća nastavnika jezične grupe predmeta naše gimnazije 18. listopada 2010.  u 17.20 pred učenicima 4.a i 4.b razrednih odjela, učenicima prvih i drugih razreda koji su uključeni u dodatnu nastavu  iz engleskog jezika, nastavnicima,pedagoginjom  i ravnateljicom škole, učenice Nikolina Kovačev iz 3.b razrednog odjela i Lana Pavlović iz 3.a razrednog odjela prezentirale su svoja iskustva boravka i školovanja u inozemstvu.

Slike s predavanja se nalaze u foto-galeriji!

Nikolina Kovačev je od 13.08.2009. do 07.07.2010. koristila jedanaestomjesečnu stipendiju Rotary Youth Exchange u SAD-u. Nikolina je polazila Westerville North High School u Westervillu, Ohio a tijekom nastavne godine stanovala je kod tri zamjenske obitelji. Da bi se što lakše uklopila u školske aktivnosti i život sa zamjenskim obiteljima, Nikolini je dodijeljen savjetnik Bill McMurray koji joj je pomagao savjetima i brinuo o njoj za vrijeme boravka u Americi. U sklopu programa imala je i tri organizirana putovanja (Disney, Eastern Adventure i Western Adventure) a najviše su je se dojmili Disneyworld u Floridi, New York, Washingon DC, Boston, LA, San Francisco i nacionalni parkovi. Tijekom boravka u Americi Nikolina je iskoristila priliku i posjetila mnogobrojne koncerte, što je izazvalo poseban  interes kod učenika.

Lana Pavlović, polaznica fakultativne nastave njemačkog jezika u našoj školi Nastava za njemačku jezičnu diplomu (DSD),  dobitnica je Schwaben International stipendije. Ukupno10 učenika iz Hrvatske dobilo je tu petotjednu stipendiju prošlog ljeta. Prva tri dana učenici su bili smješteni u centru za mladež u Stuttgartu, a zatim su upućeni zamjenskim obiteljima. Lana je bila smještena u Plüderhausenu nedaleko od Stuttgarta, a vlakom  je putovala na nastavu  u Larchu. Svi stipendisti su bili smješteni u pokrajini Baden-Würtemberg, no u različitim mjestima. I Lana ima prekrasna sjećanja na mnoštvo izleta koji su bili organizirani za stipendiste. Posjetili su kuću Gottlieba Deimlera u Schorndorfu, Mercedesov  muzej u Stuttgartu, rimski muzej u Aalenu itd.

Nikolina je svoje iskustvo boravka u Americi prezentirala na engleskom jeziku, a Lana je svoje iskustvo boravka u Njemačkoj prezentirala na njemačkom  jeziku. Isto tako, nastavnici i učenici su postavljali pitanja  i dobivali odgovore na jezicima na kojima su učenice prezentirale. Sat su organizirale profesorice  Ljiljana Plazek-Bogojević i Silvija Domović.